مجله پزشکی سلامت سیتی
با ما باشید تا سالم باشید
صفحه نخست                 تماس با مدیر                    پست الکترونیک                   RSS                  ATOM
نظرات ()
نوشته شده توسط جواد در تاریخ یکشنبه 30 مرداد 1390

مجله پزشکی سلامت سیتی:
ترجمه: عباس منتظری

آسوده بخوابید تا زیباتر شوید

تا به حال صبحی که شب قبل از آن خوب نخوابیده اید به صورت خودتان در آینه نگاه کرده اید؟ به نظرتان زشت تر از روزهایی که شب قبل اش استراحت خوب و کاملی داشته اید به نظر نمی رسید؟ اگر شما هم چنین تجربه ای دارید حق با شماست.
مطالعه های دانشمندان هم نشان می دهد که وقتی شب می خوابید روز بعد چهره ای جذاب تر خواهید داشت.
محققان آمریکایی در مطالعه ای جدید چهره تعدادی از افراد را در صبح روزی که شبش خوب خوابیده بودند و در صبح روزی که شب قبل بی خوابی کشیده بودند با هم مقایسه کردند. این تصاویر دو به دو در کنار هم گذاشته شد و با هم مقایسه شد. نتایج این مطالعه نشان داد که در چهره همه این افراد در اثر بی خوابی، چشم ها گود رفته بود، خطوط زیر چشم افزایش پیدا کرده بود و پوست تیره تر به نظر می رسید. این محققان می گویند ۸ ساعت خواب شبانه برای سلامت پوست لازم است. این یافته جدید در امور پزشکی بسیار مفید واقع خواهد شد و به پزشکان کمک می کند تا سریع تر به علائم بیماری در بیماران خود پی ببرند.
ادامه مطلب


نوع مطلب : زیبایی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

نظرات ()
نوشته شده توسط جواد در تاریخ یکشنبه 30 مرداد 1390

مجله پزشکی سلامت سیتی:

روش ‌های رفع چین و چروک چهره

دیدن خطوط چین و چروک روی صورت در آینه شاید برای خیلی‌ ها منظره غم‌ انگیزی باشد. بیشتر آدم ‌ها حساسیت ویژه‌ ای نسبت به پوست خود، به خصوص پوست صورت شان دارند. با وجود همه مراقبت ‌ها و روش‌ هایی که برای جلوگیری از بروز چین و چروک‌ در پوست وجود دارد، پیری فرآیند ناگزیری است.
برای برطرف کردن چروک‌ های عمقی، ابتدا به کمک روش ‌های جراحی یا لیزرهای مخصوص یا رادیوفریکوئنسی، فرآیند جوان‌ سازی روی کل پوست انجام شده و سپس برای پرکردن خطوط ذکرشده از ترکیبات پرکننده یا تزریق فیبروبلاست استفاده می‌ شود که در زیر شرح مختصری از روش های جدید جوان‌ سازی مطرح می‌ شود.

تزریق سلول ‌های فیبروبلاست در جوان ‌سازی پوست
این روش که به آن سلول‌ درمانی گفته می ‌شود، به کمک فناوری جدیدی صورت می ‌گیرد که اساس آن، جایگزینی سلول‌ های دچار اختلال عملکرد با سلول‌ های سالم است. این سلول‌ ها پس از ورود به بدن تمایز یافته و به سلول‌ های اختصاصی همان بافت تبدیل می ‌شوند.
از این خاصیت در درمان چین و چروک صورت استفاده می ‌شود. در این روش، ابتدا قسمت کوچکی از پوست پشت گوش یا بینی (حدود 3 تا 4 میلی ‌مترمربع) را پس از بی ‌حسی برمی ‌داریم و به محیط کشت اختصاصی انتقال می ‌دهیم.
در این مرحله، سلول‌ های فیبروبلاست ‌ها استخراج و تکثیر می ‌شوند. سپس 3 تزریق با فواصل 2 هفته ‌ای انجام می ‌شود. سلول‌ های بنیادی تزریق شده شروع به تولید کلاژن می ‌کنند که ماده اصلی پوست است و می ‌تواند چروک‌ ها را برطرف کند و ظاهر جدیدی به چهره شما بدهد.
رادیوفرکوئنسی، روشی مطمئن، اثربخش و غیرتهاجمی در رفع چین و چروک ‌های صورت و بازگرداندن جوانی و قوام طبیعی به پوست و رفع چاقی ‌‌هایی موضعی است.
ادامه مطلب


نوع مطلب : زیبایی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

نظرات ()
نوشته شده توسط جواد در تاریخ یکشنبه 30 مرداد 1390
مجله پزشکی سلامت سیتی:

خوراکی هایی که نقش دارویی دارند

سرتان درد می کند؟
ماهی بخورید.
ماهی زیاد مصرف کنید. روغن ماهی به پیش گیری از سردرد کمك می کند.
زنجبیل هم با کاهش التهاب و درد عملكرد مشابهی دارد.


تب دارید؟
ماست میل کنید.
قبل از شروع فصل گرده افشانی ماست زیاد مصرف کنید.
همچنین بطور روزانه از عسل محلیمنطقه خود میل کنید.


برای جلوگیری از سكته:
چای بنوشید.
با مصرف مرتب چای از رسوب چربی بر روی دیواره شریان ها جلوگیری کنید.


نوع مطلب : تغذیه، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

نظرات ()
نوشته شده توسط جواد در تاریخ یکشنبه 30 مرداد 1390

تبیان:

پیشگیری از دیابت با خوراکی ها

برخی مواد غذایی دارای ویژگی های خاصی هستند که می توانند از بروز برخی بیماری ها جلوگیری کنند. در این مقاله تعدادی از خوراکی هایی را که قادر به پیشگیری از بروز دیابت در افراد هستند برای شما نام می بریم و نحوه تاثیر آنها را شرح می دهیم.


پیشگیری از دیابت با فلفل تند
پژوهشگران در مطالعات خود دریافته اند که فلفل تند در پیشگیری از دیابت و بیماری های قلبی و عروقی که مهم ترین عوامل مرگ و میر در کشورهای رو به توسعه هستند، مفید و موثر است.
محققان می گویند، این احتمال وجود دارد که روزی فلفل جایگزین آسپیرین شود و یا با آسپیرین به عنوان دارویی برای پیشگیری و درمان بیماری های قلبی و عروقی ترکیب شود. آسپرین به تنهایی عوارض جانبی نامطلوب و مضری دارد که باعث خونریزی معده در بیماران مصرف کننده می شود.
محققان روی دو ماده فعال در فلفل به نام های "کاپسایسین" و "دی هیدروکاپسیایسین" مطالعه و آزمایش کردند. این آزمایشات نشان داد که این مواد شیمیایی، قابلیت پایین آوردن قند خون و سطح انسولین، کاهش تشکیل چربی ها در دیواره های سرخرگی و جلوگیری از تشکیل لخته های خونی را دارند. علاوه بر این که برخی از عوارض جانبی داروهای رایج و قدیمی را نیز ندارند.
ادامه مطلب


نوع مطلب : تغذیه، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

نظرات ()
نوشته شده توسط جواد در تاریخ یکشنبه 30 مرداد 1390

فارس نویس:

بدترین انواع غذا خوردن


«دیرم شده است، یک ساندویچ از سرکوچه می‌خرم و در حال رانندگی در بزرگراه، از شرمندگی گرسنگی‌ام در میام» «بدو، بدو، فیلم شروع شد، چیپس و ماست را بیار، تو این 90 دقیقه سرمان گرم باشد.» «امروز که مهمانی است و میز شام دوست‌داشتنی، همین یک شب را بی‌خیال رژیم، هرچه خواستیم بخوریم هر شب که مهمانی نمی‌رویم». تا به حال فکر کرده‌اید بدترین مکان‌ها و روش‌ها برای غذا خوردن، چه مکان‌ها و زمان‌هایی هستند؟


فکر می‌کنم تا به حال به این جنبه از غذا خوردن توجه نکرده باشید ولی در زندگی پرسرعت روزانه ما، این مکان‌ها و زمان‌ها بسیارند که زنگ خطری برای سلامت تغذیه شما هستند و اگر زیاد در آن مکان‌ها و زمان‌ها قرار گیرید باید منتظر یک اضافه وزن حسابی باشید. بیایید با هم یکی یکی این مکان‌ها و زمان‌ها را از غذا خوردن روزانه‌مان کم کنیم:


1) تاریکی: شب خسته از سرکار آمده‌اید و در تاریکی آشپزخانه به سراغ غذا می‌روید و شروع به غذا خوردن می‌کنید. تاریکی به شما احساس راحتی می‌بخشد که کمتر به میزان غذایی که می‌خورید توجه می‌کنید چون تاریکی موجب می‌شود کمتر در مقابل غذا خوردن واکنش نشان دهید. یک دلیل دیگرش هم این است که فکر می‌کنیم کسی ما را نمی‌بیند. پس می‌توانیم بیش از میزان عادی غذا بخوریم. بنابراین هنگام غذا خوردن چراغ‌ها را روشن کنید تا ببینید چه مدت غذا می‌خورید و چه مقدار غذا می‌خورید؟ یک مطالعه نشان می‌دهد افرادی که به پرخوری تمایل دارند، بیش از هر مکانی به خوردن در فضای نیمه تاریک علاقه دارند.ادامه مطلب


نوع مطلب : تغذیه، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

نظرات ()
نوشته شده توسط جواد در تاریخ یکشنبه 30 مرداد 1390

مجله پزشکی سلامت سیتی:

خوردنی هایی که شما را شاد می کند

هیچ چیز لذت بخش تر از خوردن غذا نیست. البته اگر سالم و مقوی باشد. در میان رژیم غذایی برخی خوراکی ها هست که هم برای سلامت جسمانی ما مفید است و هم برای سلامت روانی ما به این نکات توجه کنید:

 آب و لبنیات:
 آب و شیر دو مایع ضروری برای سلامت بدن هستند. بدن ما برای انجام فعالیت های طبیعی خود به آب نیاز دارد. بدن برای تحرک و فعالیت های حیاتی دستگاه ها مانند مغز، قلب و کلیه و کبد برای صحیح عمل کردن، به آب نیاز دارد. در صورتی که آب کافی ننوشید، وضعیت بدن رو به وخامت می رود. بنابر گزارش های دانشمندان دانشگاه مینه سوتا، کلسیم موجود در محصولات لبنی برای سلامت بدن و استحکام استخوان ها ضروری است. همچنین از افزایش فشارخون بیماری های قلبی و سرطان روده بزرگ جلوگیری می کند. حتی مصرف لبنیات کم چرب در کاهش چربی و کاهش توده عضلانی هم موثر است.

 نوشیدن چای:
 چای بنوشید اما چایی که میزان کافیین آن کمتر باشد. چرا که هرچه میزان کافیین بیشتر باشد، بدن بیشتر دچار کم آبی شده و نوشیدنی های شیرین هم به افزایش وزن منجر می شود. مدارکی وجود دارد مبنی بر اینکه چای درتقویت حافظه موثر بوده و از بیماری های قلبی و سرطان پیشگیری می کند.چای مزایای مفیدی دارد، از جمله آنتی اکسیدان های موجود در آن که در جلوگیری از ابتلا به سرطان نقش دارد. بهتر است چای را با آب میوه یا دارچین و زنجبیل مزه دار کرد. 

گردآورنده : مجله پزشکی.::.سلامت سیتی

امانت داری و اخلاق مداری 
استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع "
 مجله پزشکی.::.سلامت سیتی " مجاز است.  

نوع مطلب : تغذیه، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :( کل صفحات : 4 )    1   2   3   4   
درباره وبلاگ


تاریخ تاسیس وبلاگ 23/5/1390

مدیر وبلاگ : جواد
نویسندگان
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic